شبکه‌های اجتماعی

درباره من:

 • من کی هستم و چه فعاليتی می کنم؟

  قدیما فیلم های ساخته شده،کتاب های منتشر شده و پادکست ها(هرچند که خیلی قدیمی نیستن)، به تعداد محدودی بودن، انتخاب کردن از بین اون ها زیاد سخت نبود و می شد خیلی از اون هارو پیگیری کرد. این روزا،دیگه حساب کتاب ها و پادکست ها فیلم و خیلی چیزای دیگه از دستمون رفته،کافیه فقط یه جستجو توی گوگل کنیم تا با دریایی از این محتواها مواجه بشیم و این وسط انتخاب این که کدوم رو ببینیم،چی رو بخونیم بشنویم خیلی خیلی سخته،حتی خیلی از ماها چون نمی تونیم یکی رو انتخاب کنیم،کلا پشیمون می شیم.

  هرچی تعداد گزینه ها بیشتر بشه، انتخاب کردن از بین اون ها سخت تر میشه، واسه همین ما خیلی از افراد اگر چیزی رو انتخاب می کنیم، به پیشنهاد دوستامون بوده، یا شخصا بهمون گفتن فلان چیزو بخون، یا این که خودمون توی شبکه های اجتماعی ازشون درخواست می کنیم بهمون پیشنهاد بدن. یا این که بعضی از دوستامون که خیلی فیلم بازن،یا همیشه تو دنیای پادکست و کتاب هستن ، خوب هارو توی استوری به دیگران معرفی می کنن.

  من "مشترک" هستم،یه فضایی ام که به هرکس یه پروفایل میدم که بیاد "پیشنهاد بده". اینجوری همیشه یه آرشیو از پیشنهاد های شما هست، که نه تنها دوست های خودتون،یا آدمایی که توی شبکه های اجتماعی باهاتون در ارتباط هستن، بلکه "همه" می تونن به این پیشنهاد ها دسترسی داشته باشن،ازشون استفاده کنن،بهشون امتیاز بدن و نظرشون رو در مورد این پیشنهاد ها ثبت کنن و حتی اون هارو ذخیره کنن تا توی یه فرصت مناسب ازشون استفاده کنن.

  هدف"مشترک" یه چیزه، اون هم اینه که "انتخاب کردن" رو ساده کنه. اما یک انتخاب چجوری ساده میشه؟

  اول این که می دونیم کجا باید دنبال یه یشنهاد خوب بگردیم!

             اگر توی گوگل مثلا دنبال فیلم بگردیم، نتیجه ها پره از سایت هایی که فیلم هارو برای دانلود یا مشاهده معرفی می کنن،یه خلاصه کوتاهی از این فیلم نوشتن و یه امتیاز IMDb ازشون گفتن. اما واقعا نمی گن که این فیلم خوبه یا نه و حتی اگر بگن نمی دونیم این شخصی که این رو نوشته سلیقه اش با ما چقدر مشابه و چقدر متفاوته. اما توی "مشترک" ما فقط پیشنهاد ها هستن و به راحتی می تونیم بین نقد هایی که به این فیلم شده بچرخیم. و ببینیم چرا افراد این فیلم رو پیشنهاد دادن و چرا میگن خوبه. این فقط در مورد فیلم نیست، درمورد کتاب ها و پادکست ها هم داستان همینجوریه. پس به راحتی می تونید وارد سایت مشترک بشین و بین پیشنهاد های کاربران و همچنین پیشنهاد های دوستاتون بچرخین و از پیشنهادات اونا استفاده کنین و با اطمینان بیشتری از این پیشنهاد ها استفاده کنین.

  کی این پیشنهاد رو داده؟

  تصور کنید که یک پادکستر یه پادکست رو بهتون معرفی کنه و یک دوستی که خیلی اهل پادکست نیست، شما به پیشنهاد کدومشون بیشتر اعتماد می کنید؟
  ما آدم ها وقتی یه حرفی رو می شنویم، خیلی برامون مهمه که کی این حرف رو زده،پیشنهاد هم همینجوریه، خیلی راحت تر می تونیم به پیشنهاد های آدم هایی که درموردشون چیزهای بیشتری می دونیم یا میشناسیمشون اعتماد کنیم.توی سایت مشترک، اشخاص دارن بهتون پیشنهاد می دن، شما می تونید از پیشنهاد های اشخاصی که از قبل می شناسید اینجا استفاده کنید، یا این که اگر شخصی رو هم نمیشناسیم، می تونیم به پروفایلش سر بزنیم و ببینیم کیه و چیکاره است. اینجوری انتخاب کردن راحت تر میشه برامون.

  بقیه چه امتیازی به این پیشنهاد دادن؟

  توی سایت مشترک، به هر پیشنهاد میشه امتیاز داد،حالا علاوه بر نوشته های کسی که این پیشنهاد رو ثبت کرده، حالا می تونید به میانگین امتیازی که دیگران برای این پیشنهاد هم ثبت کردن هم سریع نگاه کنید و اینجوری حساب کار دستتون میاد که کیفیت این چیزی که پیشنهاد شده، از نظر کاربرهای دیگه چقدر بوده.

  بقیه چی در مورد این پیشنهاد گفتن؟

  علاوه بر امتیازی که کاربر ها به پیشنهاد ها می دن، کاربرها می تونن نظراتشون رو هم جداگونه بنویسن، اینجوری در مورد یه پیشنهاد، حالا می تونید دقیق تر اطلاعات بگیرید و ببینید چرا یه عده به این پیشنهاد گفتن خوب، چرا یه عده گفتن بد و با این نقد ها و نظرات دیگه جای شکی واسه تصمیم گرفتن نذارید. همینطور این نظرات و نقد ها د رپروفایل هر شخص هم ثبت میشه، اینجوری اگر شخصی رو میشناسید، می تونید ببینید به پیشنهاد های دیگران چه نقد هایی کرده و از این نقد ها هم استفاده کنین.

  ما هدفمون اینه که با کمک کردن به افراد برای انتخاب،به محتواهای خوب نظیر کتاب های خوب و پادکست های حرفه ای و فیلم هایی فوق العاده فرصت بیشتری بدیم.تا بتونن به دست کسانی که ازشون خوششون اومده،حمایت بشن و بیشتر دیده بشن شنیده بشن و خونده بشن.همه چیز کیفیته.ما امیدواریم با همراهی همه کاربرهامون یه مجموعه از بهترین هارو کنار هم جمع کنیم.

  چرا من در حامی باش هستم؟

  مشترک در ابتدا فقط یه کانال تلگرامی به اسم "کانال مشترک" بود،بعد از اون تصمیم گرفتیم کاری کنیم تا آدم های بیشتری از این پیشنهاد ها استفاده کنن و تصمیم گرفتیم کانال مشترک رو تبدیل به سایت کنیم و با مهارت هایی که خودمون داشتیم سایت مشترک رو ساختیم، اما سایت ما پر از نقص و ایراده که برای رفعش نیازه که از مهارت کسانی که توی این زمینه ها تخصص دارن استفاده کنیم. همچنین بعضی از کارهایی که برای بالا موندن سایت باید انجام بشه نیاز به هزینه هایی داره که برای انجام اون ها نیاز به حامی داریم. ما امیدواریم بتونیم کیفیت سایتمون رو هر روز بهتر از دیروز کنیم تا راحتی و کیفیت رو برای کاربرهامون بیاریم

درحال بارگذاری صفحه...