hero2

پادکست چهارگاه

پادکست چهارگاه
ساخته شده در 1400/3/29
0
حامی

مطالب من

حامی‌های برتر

ما کی هستیم و چه فعاليتی می کنیم و چرا این فعالیت را انتخاب کرده ایم؟

موسیقی اصیل ایرانی، شامل دستگاه‌ها، نغمه‌ها و آوازها، از سال‌ها پیش از میلاد مسیح تا به امروز سینه به سینه در متن مردم ایران جریان داشته و آنچه دلنشین‌تر، ساده‌تر و قابل فهم‌تر بوده‌است، امروز در دسترس است. همچون گذشته‌های دور، مشاهیر صاحب سبک بسیاری در تاریخ ایران معاصر سر برآورده و هر یک، گامی مؤثّر در اعتلا و پویندگی این موسیقی اصیل برداشته اند.
یکی از معضلات موسیقی ایرانی بخصوص در سال‌های اخیر،کمبود شنونده آگاه به موسیقی و منتقد سازنده است که همین امر باعث پایین آمدن سلیقه تهیه کنندگان و سرمایه‌گذاران و در نتیجه عامه مردم شده است. به طوری که متاسفانه اغلب یک اثر با کیفیت از اثر بی کیفیت تشخیص داده نمی‌شود و همین امر موجب تولید تعداد زیادی آثار کم ارزش شده است.

با توجه به مطالب بالا بر آن شدیم که در این زمینه و در حد توان و بر اساس تجربه دو استاد گرانقدر، جناب آقای صابر نظرگاهی و جناب آقای ابوالحسن کارگشا پادکست هدفمندی را تولید نماییم. به همین منظور و برای تشخیص شنیداری دستگاه‌ها و آوازهای موسیقی ایرانی و ریتمهای کاربردی، از طریق اجرا و آموزش تئوری موسیقی و ردیف سازی و همچنین تحلیل تصانیف زیبای ایرانی با بیانی ساده، پادکست “چهارگاه” تولید شد.


چرا من در حامی باش هستم؟

پادکست چهارگاه از اردیبهشت ماه 1399 تا به امروز، بدون وقفه هر هفته منتشر شده، که لازمه این موضوع صرف کردن انرژی و هزینه و زمان زیادی بوده است و برای ادامه این مسیر، به حمایت شما مخاطبان گرامی نیاز دارد.

من به مقدار زیر حمایت می‌کنم

تومان
تومان

0 حامی در این ماه حمایت کرده‌اند