hero2

صفحات گمشده

صفحات گمشده
ساخته شده در 1402/6/17
0
حامی

مطالب من

حامی‌های برتر

من کی هستم و چه فعاليتی می کنم؟

سال‌هاست که تاریخ موسیقی ایران با مشکلاتی همچون در دسترس نبودن منابع، کمیاب بودن نسخه‌های فیزیکی، نبودن ارگان و سیستم درست در راستای پژوهش و حفظ آثار، مافیایی شدن فضای تهیه‌ی صفحات و اسناد مرتبط و چندین مورد دیگر دست و پنجه نرم می‌کند. این موارد فقط درباره‌ی صفحات قاجاری و سنگی صدق نمی‌کند و موسیقی دهه‌ی های ۳۰، ۴۰ و ۵۰ هم دچار مشکلاتی یکسان است. 

در کانال «صفحات گمشده» تلاش بر این است که تا حد امکان آثار منتشر نشده، کمیاب و بی کیفیت موسیقی ایران، یا برای اولین بار یا با کیفیتی بهتر به اشتراک گذاشته شود. 
لازم می‌دانم که مساله‌ای را مطرح کنم که ارتباط مستقیمی با ادامه دادن و یا ندادن این کانال دارد. 
از تمامی همراهان درخواست می‌کنم در فایل‌های منتشر شده از این کانال به هیچ وجه دستکاری و تغییری انجام ندهند. تغییراتی همچون پالایش اضافی، لوگو و هرگونه عمل غیر اخلاقی و غیر انسانی دیگر.
پالایش صفحات با بهترین تجهیزات و دقت زیاد انجام می‌شود. مهم بودن این آثار دلیل بر این است که از پالایش‌های ناشیانه دوری کنیم و برای از بین بردن صداهای اضافی آثار، اصل موسیقی را دچار تغییر و تخریب نکنیم. در اینصورت برای شنیدن موسیقیِ دست نخورده چاره‌ای نیست جز باقی گذاشتن مقداری از نویز.

از شما دعوت می‌کنم تا به این کانال بپیوندید و از موسیقی گذشته‌ی ایران لذت ببرید.

۱۴۰۲/۰۶/۰۸
اسماعیل خوشحال


 

چرا من در حامی باش هستم؟

پروژه‌هایی مانند صفحات گمشده در همه جای دنیا با کمک و حمایت بخش فرهنگ و هنر کشور انجام می‌شود.‌به این دلیل که ارتباط مستقیم با بخش مهمی از تاریخ فرهنگ کشور دارد و یک بخش مهم دیگر دغده‌های مالی برای تهیه و خرید و ثبت آثار است.

«صفحات گمشده» برای ادامه‌ی مسیر خود نیاز به حمایت مردمی دارد که به تاریخ موسیقی و سرزمین خود اهمیت می‌دهند. تهیه، تحقیق ، پالایش و انتشار این آثار با هزینه‌ی شخصی و صرف زمان بسیار زیاد صورت گرفته است.

 

من به مقدار زیر حمایت می‌کنم

تومان
تومان

0 حامی در این ماه حمایت کرده‌اند