hero2

از کنار شکستگی‌ها بی‌تفاوت نگذریم

از کنار شکستگی‌ها بی‌تفاوت نگذریم
ساخته شده در 1400/7/16
0
حامی

مطالب من

حامی‌های برتر

من کی هستم و چه فعاليتی می کنم؟

آناهیتا جوادپور هستم و ۲۵ سال که از اخترک خودم به زمین سفر کردم. من بر روی دریا زندگی‌ام رو شروع کردم و مدت‌هاست که به سرگشتگی در اسارت خشکی دچار شدم. به دنبال باز پس گیری هویت خودم در خیابان‌های شهر زیاد راه می‌رفتن که ناگهان در پاییز ۹۹، شکستگی‌های موجود بر تن شهر به خصوص خیابان ولیعصر نظر من را به خود جلب کرد.

در ابتدا شکستگی‌ها را بر روی کاغز با نخ و سوزن دوختم تا روزی بتوانم در واقعیت، مرهمی بر روی تن شکسته شهر به مثابه تن مشترکمان بگذارم.

خرداد ۱۴۰۰ اولین شکستگی را بر روی جداره شرقی خیابان ولیعصر مرهم گذاشتم با تکه‌ پارچه‌هایی که از طراحی لباس‌هام برایم باقی مانده بود.

تمامی این مرهم‌ها با کانسپت مد و فشن بر روی تن مشترک‌مان، شهر، انجام می شود و پارچه‌ها را مردم برایم ارسال می‌کنند.

در نهایت من آن‌ها را بر روی شکستگی‌ها گذاشته و الگوی آن‌ها را در قالب لباس می‌دوزم.

چرا من برای مرهم از الیاف استفاده می‌کنم؟ خود صنعت مد و فشن یک شکستگی بزرگ است و محیط زیست‌مان را تحت تاثیر قرار داده. هم‌چنین پوشش به تن ما نزدیک است و راحت‌تر می‌توانیم در قالب آن به درک مشترکی از شکستگی‌های خود و دیگران برسیم.

نمونه کارها:
چرا من در حامی باش هستم؟

تا کنون فعالیت خود را به کمک دوستان و اطرافیانم انجام دادم و زین پس به منظور تشکیل تیم و مشارکت بیشتر مردم، دغدغه مالی دارم. من با مرهم شکستگی‌ها به خیابان بازگشتم تا بار دیگر به اهمیت حضور مردم کنار یکدیگر  بپردازم. شعار دادم که از کنار شکستگی‌ها بی تفاوت نگذریم چرا که هر روز شاهد زخم‌ها و دردی مشترک بر روی تن مشترکمان در تجربه زیست جمعی و حتی فردی هستیم و نیاز بود که با این شعار به یک حرف و یا مرهم مشترک برسیم.

من نه سرمایه‌ای دارم

و نه حقوق کارمندی‌ و فرهنگی کفاف این ترمیم‌ها را می‌دهد

از طرفی نمی‌خواهم پروڑه مرهم شکستگی‌ها درگیر مافیای رسانه‌ و تبلیغات زرد مصرفی شوند.

در ضمن ترمیم شکستگی‌ها سهمی از نهادها و یا سرمایه‌دارانی که با ایجاد نیاز کاذب در زندگی مردم به ثروت رسیده‌اند و به آن‌ها  به دید رعیت و برده نگاه می‌کنند، ندارد.

من نمی‌توانم بودجه کارم را از مسبب این شکستگی‌ها بر روی تن مشترک‌مان مطالبه کنم. ترجیح من بر این است که در کنار شما و به کمک هم شکستگی‌ها را ترمیم کرده و التیام ببخشم.

تمامی مبلغی که واریز می شود، همینجا و برای ترمیم شکستگی شهرهای کشورمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

من به مقدار زیر حمایت می‌کنم

تومان
تومان

0 حامی در این ماه حمایت کرده‌اند