hero2

دیاران

دیاران
ساخته شده در 1402/3/10
0
حامی

مطالب من

حامی‌های برتر

«دیاران» برای ادامه‌ی حیات خود به کمک‌ها و حمایت‌های شما مخاطبان گرامی وابسته است. در طول سالیان اخیر «دیاران»  همواره بر استقلال رأی و انجام مأموریت‌های خود بدون وابستگی به حزب، مرام، تشکل یا نهاد خاصی پافشاری کرده است و با رویکردی علمی به پیگیری مسائل مختلف مهاجرتی کشور دست زده است. پس دور از انتظار نیست که «دیاران» نیز همچون دیگر مراکز و نهادهای خصوصی در شرایط اقتصادی فعلی به تنگناهایی گرفتار آید. «دیاران» برای بقای خود دلبسته‌ی کسانی است که استقلال آن را محترم می‌شمارند و برای ادامه راه همراهی و کمک می‌کنند. لطفا از «دیاران» حمایت کنید.

 

درباره‌ی دیاران بیشتر بدانید:

دیاران به خاطر جای خالی یک دیدگاه شکل گرفت: دیدگاهی مثبت به مهاجران.

دیاران ماموریت خودش را در دوسطح تعریف کرده:
۱- تغییر نگرش نسبت به مهاجران در جامعه‌ی ایران
۲- مطالعه‌ی آسیب‌شناختی قوانین مربوط به مهاجران در ایران.
کمی که راجع به موضوع مهاجران در ایران کنکاش کردیم به این نتیجه رسیدیم که بخش بزرگی از مشکلات زندگی مهاجران در ایران به خاطر قوانین فرسوده و قدیمی هستند. قوانینی که‌گاه ۹۰سال از عمرشان می‌گذرد. اما هنوز کسی نیامده که آن‌ها را آسیب‌شناسی کند، نمونه‌های موفق در دنیا را مطالعه کند و سعی کند راهکار پیشنهاد بدهد.
یک سری دیگر از مشکلات هم به خاطر نگرش‌های جاافتاده در میان مردم است. نگرش‌هایی که بیشتر حاصل کژنمایی‌های رسانه‌ها در ۳۰ سال گذشته بوده. رسانه‌هایی که دیواری کوتاه‌تر از مهاجران در ایران ندیدند و هر را چه دستشان می‌آمد منسوب می‌کردند به مهاجران؛ بی‌هیچ سند و دلیل و مدرکی.کار سختی در پیش رو داریم. تغییر نگرش‌هایی که حاصل کار شرم آور رسانه‌های ایران در طول ۳۰ سال بوده و مطالبه‌ی تغییر قوانین لخت و سنگینی که برای جامعه‌ی ۹۰ سال پیش ایران نوشته شده‌اند، راه پردست انداز و طولانی‌ای است که با همه‌ی وجودمان در راهش قدم گذاشته‌ایم. راهی که هر چه همراهانش بیشتر شود دلگرمی ما و ثبات قدم ما هم بیشتر می‌شود.

 

 

 

من به مقدار زیر حمایت می‌کنم

تومان
تومان

0 حامی در این ماه حمایت کرده‌اند