hero2

جوما | JUMA

جوما | JUMA
ساخته شده در 1401/11/07
1
حامی

مطالب من

حامی‌های برتر

دربارۀ جوما:

«جوما» راوی ترانه های ناخوانده است.

پروژه‌ای‌ست‌ موسیقایی که بیش از هرچیزی بر مبنای پژوهش پیرامونِ روایتها و رخدادهای تاریخی، اشعار و نغمات و ترانه‌های ناشنیده یا کمترشنیده‌شده‌ی مردمان گیلان، و هم، زیست اجتماعی پدیدآورندگان و راویان‌شان شکل گرفته است. 
موسیقی زبان مشترک انسان‌هاست. و ترانه مهمترین و کارآمدترین فراورده‌ی آن. و کوشش جوما بر این است که به واسطۀ ترانه- به زبانِ امروز- راویِ اندوهان، رنج‌ها، بیم‌ها، امیدها، شادکامی‌ها و شوریدگی‌های دیروز و اکنونِ اهالیِ این پهنۀ سحرانگیزِ سبزآبی باشد.

  • و بیشتر:
    جوما اگر چه به طور رسمی از آبانِ ۱۳۹۹ با انتشار نخستین ترانه‌اش شنیده شد، اما به واقع کنجکاوی و تجربه‌گرایی‌اش در پهنۀ ترانه را از سال‌ها پیشتر (در اواخر دهۀ۸۰) با بازاجرای ترانه‌ی فراموش شدۀ «از موی سیاه تو» در میان مددجویان یکی از مراکز بازپروری گیلان آغاز کرده است.
    دیگر؟
    «شُوان» -نخستین آلبوم جوما- متشکل از هشت ترانه در اسفند۱۴۰۰ از سوی نشر ساخت ایران منتشر شد. مجموعه‌ای که هر قطعه‌اش مُلهم و متاثر از بریده‌ای از تاریخ پُر فراز نشیب گیلان و با ارجاع به اشعار شاعرانِ شوریدۀ این سامان پدید آمده است.

«جوما» چرا این‌جاست؟
«جوما» پروژه‌ای خصوصی، مستقل و غیروابسته است. حامیان معنوی این پروژه تا امروز مخاطبینی دغدغه‌مند بوده‌اند که فارغ از زبان و قومیت، با همراهی و مهربانی‌ بی‌حدشان، ترانه‌ها را شنیدند، روایت‌ها را خواندند، و انگیزۀ ادامۀ مسیر شدند.
حالا هم این‌جا برای جوما امکانی تازه برای تداوم کیفی‌تر همان مسیر است. گام‌برداشتن در راهی که بدون "حامی" آسان نیست. هم‌قدم و رفیق می‌خواهد...

 

من به مقدار زیر حمایت می‌کنم

تومان
تومان

1 حامی در این ماه حمایت کرده‌اند