شبکه‌های اجتماعی

درباره من:

 • من کی هستم و چه فعاليتی می کنم؟

  فوآد شبانی، متولد 27 فروردین 1363 از سمنان، علاقه مند به حوزه تولید محتوا و فعال حوزه رسانه.


  چرا من در حامی باش هستم؟

  بسم الله الرحمن الرحیم
  جریان از آنجا شروع شد که تصمیم گرفتم کتاب مرگ پول اثر جیمز ریکارد را از زبان لاتین به فارسی ترجمه کنم.
  هر چند رشته تخصصی‌ام اقتصاد سیاسی نبوده و نیست ولی از آنجا که با این کتاب برای اولین بار از کانال اندیشکده یقین آشنا شدم بر خود واجب دیدم تا نسبت به وظیفه فردی خود در خصوص روشنگری مربوط به سواد مالی در سطح عمومی تا حد ممکن خدمتگزاری خود را در عمل به اثبات رسانم.
  این بود که تصمیم گرفتم و عزم خود را جزم کردم تا کتاب مرگ پول را ترجمه کنم و پس از اینکه ترجمه نهایی شد، نسخه pdf آن را به نیت نذر فرهنگی در اختیار عموم قرار دهم.
  اما این همه ماجرا نبود! چون اولین تجربه حقیر در این حیطه بود و کار ترجمه کتابی در این حد و حدود یقیناً قلم نافذی می‌طلبید که حقیر مسلماً با دانش کم نمی‌توانست آن‌گونه که شایسته است حق مطلب را ادا کرده باشد. پس از اتمام ترجمه اولیه و بازخوانی آن توسط یکی از اساتید بزرگوار حوزه علوم اقتصادی مشخص شد کتاب نیاز به بازآرایی در حوزه واژگان دارد هر چند اصل ترجمه درست است.
  تا آن روز بنده هیچ تجربه‌ای در خصوص چاپ و نشر کتاب نداشتم. ولی امروز به مدد این اتفاق خوب آگاه شده‌ام که هر کتابی برای چاپ اگر مؤلف مترجم باشد می‌بایست چه شرایطی داشته باشد تا ماحصل کار تبدیل به یک اثر نهایی گردد.
  پس از آنکه آگاه شدم کتابم نیازمند انجام اصلاحات است و این امر هزینه‌ای را در بردارد اول تا جایی که در توانم بود هزینه کردم. ولی به دلیل شرایطم از تأمین الباقی هزینه ناتوان ماندم.
  همیشه برایم سؤال بود که چرا در سطح ملی یک ساختار منسجم تأمین مالی در حوزه تخصصی چاپ و نشر کتاب چه مکتوب و چه الکترونیکی وجود ندارد.
  فقط خدا می‌داند که از چه کسانی درخواست کمک کردم و با چه کسانی در این خصوص صحبت کنم.اما دریغ از یک گام مثبت! وقتی صحبت از نشر رایگان pdf می‌شد انگار ادامه حرفمان بی‌فایده بود. در ابتدای کتاب آن را به پیشگاه قدسی امام عصر و زمان قائم آل محمد (عج) تقدیم نمودم و روز اول هم که اقدام به آغاز ترجمه نمودم با خود عهد نمودم در صورت اخذ مجوز اولین گام نشر نسخه الکترونیک کتاب به صورت رایگان خواهد بود. 

  امروز حامی باش به من این فرصت را داد تا بتوانم به کمک شما به این موضوع ترتیت اثر دهم!


درحال بارگذاری صفحه...