شبکه‌های اجتماعی

درباره من:


 • مساله

  «بیش از 71٪ افراد سیگاری، حداقل یک بار اقدام به ترک سیگار کرده‌ و ناموفق بوده‌اند!» با تحقیق میدانی که گروه ترکان برای بررسی علل این واقعیت تلخ انجام داد، سه عامل؛ حضور در جمع دوستان سیگار, کم اطلاعی از تاثیرات مخرب سیگار و تبلیغات غیر مستقیم رسانه بر استفاده از سیگار مهمترین دلایل مصرف مجدد سیگار شناسایی شدن.


  راه‌حل

  تركان اپلیکیشن ترک سیگار كه بر پایه‌ی «علوم شناختی» ساخته شده و به مصرف‌کنندها کمک می‌کنه تا با تغییر نحوه‌ی فکر کردن به سیگار‌‌ بتونن برای همیشه ترکش کنن.

  ترکان با محاسبه زمان ترک و میزان مصرف، گزارش روند بهبود سلامت، مدت زمان ترک و مقدار پول پس‌انداز شده رو به ترکانی‌ها نمایش میده. ابزارهای متنوعی برای مقابله با وسوسه بعد از ترک طراحی شده و علاوه بر این در قسمت انجمن اپلیکیشن امکان انتقال تجربیات ترک‌کننده با یکدیگر وجود دارد. پروسه‌ی ترک با ابزارهای بازی‌آفرینی هدایت میشه و با دادن نشان و پاداش، دستاوردهای بعد از ترک رو به ترکانی‌ها یادآوری می‌کنه.


  ضرورت اجرا

  بنا به گزارش سازمان بهداشت جهانی 12 میلیون ایرانی سیگار می‌کشن و از کاهش سن مصرف سيگار در ايران به مرز 11 سالگی خبر میدن.

   هر روز ۲۰۰ نفر و سالانه ۷۳ هزار نفر بر اثر سیگار می‌میرن. به گفته مسئولان این آمار طی ۱۰ سال آینده به ۲۰۰ هزار مرگ‌و‌‌میر در سال هم خواهد رسید. همچنین سالانه بیش از 6 هزار نفر بر اثر استنشاق دود تحمیلی سیگار جان خودشون را از دست میدن.


  حمایت شما:

  این برنامه توسط افراد داوطلب و با اهداف غیرانتفاعی ایجاد ‌شده و استفاده ازش برای همه رایگانه.

  حمایت شما ما رو قادر می‌سازه تا با پژوهش، ارتقاء امکانات برنامه و اجرای کمپین‌های تشویق به ترک سیگار، به افراد بیشتری برای ترک سیگار کمک کنیم. 


  مهم:

  گروه ترکان حمایت شرکت‌هایی که بطور مستقیم و غیرمستقیم در زمینه تولید و مواد دخانی و یا ترویج مصرف آن فعالیت می‌کنند را نمی‌پذیرد و این حق را دارد که مبلغ اهدای ایشان را بازگرداند.

درحال بارگذاری صفحه...