hero2

ترکان

ترکان
ساخته شده در 1401/9/23
0
حامی

مطالب من

حامی‌های برتر

 

از اینکه برای حمایت از یک فعالیت اجتماعی کنجکاو شدین و وقت صرف کردین خیلی ازتون ممنونیم.

داستان شکل‌گیری ترکان

سال 95 که دوران بعد از ورشکستگی رو تجربه می‎کردم، از استرس چک های برگشتی، پاس کردن چک هایی که دست مردم دادم و از دست دادن اعتماد نزدیکانم، شبها نمی تونستم بخوابم و روزها از بی خوابی نمی تونستم کار کنم. ورشکستگی روی ارتباطم با دوستام تاثیر بدی گذاشته بود. از طرف دیگه انرژی برای ادامه دادن رابطه م باقی نموند بود و همه اینها سبب شد تا تبدیل بشم به یک افسرده‎ی بدهکار و بی اعتبار.

مصرف سیگارم به 30 نخ در روز رسیده بود. سرفه و گلودرد ناشی از سیگار ایام رو تلخ تر کرده بود. توی اون بَلبَشو که سلامتی ذهنم رو از کف داده بودم، تنها دلخوشیم سلامتی جسمی بود و حالا -به لطف 30 نخ پال‎مال نقره‎ای در روز- آلارم از دست دادنش به صدا در اومده بود.

باید ترکش کنم

قبلا چند بار سعی کرده بودم ترک کنم ولی هر بار چند روز بیشتر دوام نمی آوردم! خیلی دوست داشتم از شرش خلاص شم. به دنبال امتحان راه‎حل جدید، گوگل کردم و طی جستجوها به یک اپلیکیشن ترک سیگار خارجی برخوردم که بعد از ترک گزارش می‎داد که؛ چقدر سیگار نکشیدی، چقدر پول ذخیره کردی و سلامتیت در چه مرحله ای از بهبود هست و اینا.

برنامه رو نصب کردم و به کمک انگیزه ای که از گزارشاتش می‎گرفتم موفق شدم سیگار رو ترک کنم. حال خیلی خوبی بعد از ترک سیگار داشتم. هر صبح که بیدار می‎شدم، بعد از اینکه یادآوری ورشکستگی حالمو خراب می‎کرد، بلافاصله یادم می‎اومد که تونستم سیگار رو ترک کنم و به خودم میگفتم؛ "ایول. سیگار رو ترک کردم."

لذتی که به لطف ترک سیگار در حال تجربه‎اش بودم به طرز عجیبی خوب بود. انگار که تونسته باشی یه کار ناممکنی رو ممکن کنی. حس و حال نابی بود. اعتماد به نفسم رو بالا برده بود. عین سدی شده بود که جلوی سرازیری افکار منفی که به واسطه ورشکستگی، از همه طرف سراریز می‎شد.
انرژی‌ای که از ترک گرفتم باعث شد ترکان رو با امکانات اولیه مثل برنامه ای که با امکاناتی نظیر؛ گزارش بهبود سلامتی، ارتباط با دیگر ترک‎کننده‎ها و ابزارهای مقابله با وسوسه راه بندازم و در ادامه را به کمک ترکان ها تونستیم امکانات بیشتری بهش اضافه کنیم.

حمایت‌تون از برنامه ترکان به ما این امکان رو میده تا با ارتقاء امکانات برنامه و اجرای کمپین‌های تشویق به ترک سیگار، به افراد بیشتری برای ترک سیگار کمک کنیم.

من به مقدار زیر حمایت می‌کنم

تومان
تومان

0 حامی در این ماه حمایت کرده‌اند