hero2

ترکان

ترکان
ساخته شده در 1399/8/12
0
حامی

مطالب من

حامی‌های برتر


از اینکه به دور از زرق و برق فعالیت های اقتصادی،‌ برای حمایت از یک فعالیت اجتماعی کنجکاو شدین و وقت صرف کردین خیلی ازتون ممنونیم. حمایتتون ما رو قادر می‌سازه تا با پژوهش، ارتقاء امکانات برنامه و اجرای کمپین‌های تشویق به ترک سیگار، به افراد بیشتری برای ترک سیگار کمک کنیم.

من مهدی شهبازی هستم و برای تامین هزینهٔ فاز دوم اپلیکیشن ترکان در حال رکاب زدن به دور ایرانم.


قصه‌‌ٔ شکل‎‎‎ گیری ترکان

سال 95 که دوران بعد از ورشکستگی رو تجربه می‎کردم، از استرس چک های برگشتی، پاس کردن چک هایی که دست مردم دادم و از دست دادن اعتماد نزدیکانم و نداشتن انرژی برای ادامه دادن رابطه سبب شد تا تبدیل بشم به یک آدم افسرده‎ ی بدهکار و بی اعتبار.

مصرف سیگارم به 30 نخ در روز رسیده بود. سرفه و گلودرد ناشی از سیگار اوقات رو تلخ تر کرده بود. توی اون بَلبَشو که سلامتی ذهنم رو از کف داده بودم، تنها دلخوشیم سلامتی جسمی بود و حالا -به لطف 30 نخ پال‎مال نقره‎ای در روز- زنگ هشدار از دست دادنش به صدا در اومده بود.

باید ترکش کنم

قبلا چند بار سعی کرده بودم ترک کنم ولی هر بار چند روز بیشتر دوام نمی آوردم! (ناتوانی برای ترک چیزی وجودش به هیچ دردی نمیخوره،‌ اعتماد به نفسم رو داغون کرده بود.) خیلی دوست داشتم از شرش خلاص شم. به دنبال امتحان راه‎ حل جدید، گوگل کردم و طی جستجوها به یک اپلیکیشن ترک سیگار خارجی برخوردم. برنامه رو نصب کردم و به کمک انگیزه ای که از اطلاعات مفید و گزارشاتش می‎گرفتم موفق شدم سیگار رو ترک کنم. حال خیلی خوبی بعد از ترک سیگار داشتم. هر صبح که بیدار می‎شدم، بعد از اینکه یادآوری ورشکستگی حالمو خراب می‎کرد، بلافاصله  به خودم میگفتم؛ "ولی سیگارو ترک کردم."

تغییر سبک زندگی:

لذتی که به لطف ترک سیگار در حال تجربه ‎اش بودم به طرز عجیبی خوب بود. انگار که تونسته باشی یه کار ناممکنی رو ممکن کنی. حس و حال نابی بود. اعتماد به نفسم رو بالا برده بود. به حدی خوب شدم که سر هر مانع جدیدی که سر اعتماد به نفسم قرار می گرفت از اعتبار ترک سیگارم کمک می گرفتم.

کمی بیشتر که درباره سیگار و نیکوتین خوندم برق از سرم پرید که از شرّ چه بازی ناجوانمرادنه ‎ای خلاص شدم و برام قابل درک شد که چرا 71% سیگاری‎ها حداقل یک بار تلاش ناموفق برای ترک سیگار داشتن! این یعنی 71% سیگاری‎ها هر باری که سیگار روشن می‎کنن، بعد از 2،3 کام اول به خودشون میگن "نتونستم" ترکش کنم. و این چه بلایی سر اعتماد به نفس شون میاره.


تعبیر شخصیم از میزان تلاش های ناموفقی که برای ترک سیگار انجام میشه، ایده راه اندازی اپلیکیشن ترک سیگار ترکان رو کلید زد. برنامه ای که باهزینه شخصی و با امکاناتی نظیر؛ گزارش بهبود سلامتی، ارتباط با دیگر ترک‎کننده‎ها و ابزارهای مقابله با وسوسه به سیگاری ها کمک می کنه سیگار رو ترک کنن.

حالا که برنامه منتشر شده و استقبال خوبی از طرف مردم داشته، میخوایم امکاناتش رو توسعه بدیم تا بتونیم به آدم های بیشتری کمک کنیم از شر اعتیاد رها بشن.

من به مقدار زیر حمایت می‌کنم

تومان
تومان

0 حامی در این ماه حمایت کرده‌اند