hero2

بنیاد فرهنگی فارسی

بنیاد فرهنگی فارسی
ساخته شده در 1401/2/19
0
حامی

مطالب من

حامی‌های برتر

بنیاد «فارسی» چیست؟

سال ۲۰۱۸ جمعی از جوانان متخصص رسانه، ساکن خارج از کشور، تصمیم گرفتند که گرد هم جمع شوند و برای حمایت و احیاء ایرانِ بزرگ فرهنگی، تبلیغ سبک زندگی ایرانی و زبان فارسی اقدام به تولید رسانه و محتوای فرهنگی کنند. ماحصل آن اجتماع, تاسیس بنیاد فرهنگی، هنری «فارسی» در ارمنستان شد و از آن زمان تا کنون بنیاد موفق شده است ده ها قطعه ویدیو، پادکست و فیلم کوتاه تولید کند که برخی از آنها با موفقیت وایرال شده اند، در جشنواره ها شرکت کرده اند یا از شبکه های تلویزیونی پخش شده اند. این بنیاد با سرمایه ی شخصی موسسان اداره می شود و برای تامین هزینه برخی از پروژه ها، از حمایت مالی مردمی بهره می برد.

 

جدیدترین پروژه، حفظ هویت تنها مسجد ایرانی در ایروان

فیلم مستند «تاریخ شفاهی مسجد کبود ایروان» به عنوان تنها بازمانده ی معماری ایرانی(اوایل دوره ی قاجار) در ارمنستان، جدیدترین پروژه ای ست که در دستور کار بنیاد فرهنگی فارسی قرار گرفته است. بخشی از بودجه ی تولید این اثر پژوهشی - روایی، با تخمین ۳۰ روز فیلمبرداری در کشور ارمنستان، توسط بنیاد، و نیم دیگر آن به ارزش ۴۰۰۰ دلار بناست توسط حمایت های مردمی تامین گردد. 

در این پروژه یک گروه ۹ نفره با عناوین کارگردان، تصویربردار، صدا بردار، نویسنده، مدیر تولید و هماهنگی، دو پژوهشگر، تدوینگر و یک متصدی ضبط تصاویر هوایی به کار گرفته خواهند شد.

برآورد اولیه زمانی فیلم، ۴۵ دقیقه است و ممکن است با توجه به اتفاقات پیش بینی نشده در روند پژوهش و ساخت فیلم، این زمان افزایش یابد.

امید است با تلاش گروه و حمایت مردم، اثری فاخر و با کیفیت ثبت و ضبط شود و به عنوان سندی قابل اتکاء در جنگ نرم حال و آینده مورد استفاده قرار گیرد.

بنیاد فرهنگی و هنری فارسی

ایروان   

 

من به مقدار زیر حمایت می‌کنم

تومان
تومان

0 حامی در این ماه حمایت کرده‌اند

پاداش خود را انتخاب کنید:

1,000,000 تومان - من مسجد کبود را دوست دارم

حامی مالی، پوستر فیلم را با امضای عوامل دریافت خواهد کرد و نامش در تیتراژ فیلم ذکر خواهد شد.


تعداد بی نهایت
2,000,000 تومان - من حامی هویت و فرهنگ ایرانی هستم

حامی مالی، علاوه بر پوستر با امضای عوامل، هدیه ای با نشان مسجد کبود به عنوان یادبود تولید و ثبت این اثر دریافت خواهد کرد. همچنین نام حامی در تیتراژ فیلم ذکر خواهد شد.


تعداد بی نهایت
3,000,000 تومان - من پاسبان هویت و فرهنگ ایرانی در جنگ نرم هستم.

حامی مالی، علاوه بر دریافت موارد ذکر شده ی بالا، فرصت آن را دارد تا در ویدیویی دلیل حمایتش از تولید این فیلم را عنوان کند و آن ویدیو در انتهای فیلم استفاده خواهد شد.


تعداد بی نهایت