hero2

طراحی کیت تشخیص سریع نیترات محصولات کشاورزی

طراحی کیت تشخیص سریع نیترات محصولات کشاورزی
ساخته شده در 1400/5/01
0
حامی

مطالب من

حامی‌های برتر

هدف ماهانه

/1
% 0

نمایش نام حامی در بخش حامیان برگزیده

این پاداش شامل ذکر نام حامی در بخش حامیان برگزیده 

بیاید ابتدا داستان ورود نیترات در بدن و اینکه چه کاری با بدن میکنه رو با هم یاد بگیریم؛

نیترات و نیتریت یون هایی هستند که به طور طبیعی به وجود می آیند و بخشی از چرخه نیتروژن هستند.در انسان تقریبا 90 الی 95 درصد نیترات خوراکی از دستگاه گوارش جذب می شود و به طور متوسط بعد ار 10 دقیقه میزان نیترات پالسما 25 برابر می شود.

راه های ورود نیترات به بدن انسان از طریق استفاده از نیترات سدیم برای مهار فساد باکتریایی و حفظ رنگ طبیعی گوشت در فرآورده های گوشتی، مقادیر زیاد نیترات در محصولات کشاورزی و آبشویی کود نیترات از مزارع کشاورزی و صنایع و ورود نیترات به آب های آشامیدنی است و با ورود بیش از حد مجاز این ماده به دستگاه گوارشی، حدود 5% از کل نیترات خورده شده در بزاق، معده، روده بزرگ و مثانه با کمک آنزیم ردوکتاز تبدیل به نیتریت می شود، نیتریت از طریق ترکیب با اسید آمینه در سیستم گوارش به نیتروزآمین تبدیل می شود، و مقالات زیادی در مورد نیتروزآمین منتشر شده که سرطان زا می باشد.

  • حداکثر نیترات مورد نیاز برای هر فرد در روز 3.7 میلی گرم به ازای هر 1 کیلو وزن بدن می باشد. امروزه به علت مصرف بالای کودهای نیترات در بخش کشاورزی، باعث آلودگی زمین های کشاورزی و اب های زیر زمینی شده است و به همین علت ممکن است محصولات کشاورزی مثل کوجه، خیار و...  به علت مصرف بی رویه کودهای نیترات دارای نیترات بیش از حد مجاز باشند. لذا مصرف این نوع محصولات برای بدن بسیار مضر می باشد. و باید قبل از مصرف از نظر میزان حد مجاز نیترات بررسی شود.ما که هستیم؟

همان طور که در بالا در مورد اهمیت کنترل نیترات در مواد غذایی و تاثیر ان بر بدن ذکر شد. 

امروزه روش ها و دستگاه های مختلفی برای سنجش نیترات وجود دارد، که دقیق ترین و مطمئن ترین روش تست نیترات در ازمایشگاه ها به روش HPLC می باشد، که این روش هم به لحاظ هزینه نسبتا بالا می باشد و هم به لحاظ مدت زمان لازم برای تست زمان نسبتا زیادی لازم دارد و دسترسی به ازمایشگاه خود مشکلی دیگر است.

لذا بر ان شدیم تا محصولی طراحی کنیم که در راستای حفظ سلامت جامعه و کمک به محیط زیست بتوان نیترات اب های اشامیدنی، اب رودخانه ها و همچنین  محصولات کشاورزی را در سریع ترین زمان ممکن تست کرد.

تیم ما متشکل از چند دانشجوی خلاق از رشته های شیمی، نانوبیوتکنولوژی، و الکترونیک می باشد که از 18 ماه پیش تحقیقات خود را بر روی ساخت حسگر زیستی تست سریع نیترات و دستگاه انالیزور ان شروع کرده که بتوان در سریع ترین زمان ممکن با دقت بالا  تست نیترات را انجام داد.به همین خاطر ما امیدواریم با همکاری و حمایت شما عزیزان بتوانیم گامی در راستای ارتقاع سطح کیفت سلامت جامعه و بهبود محیط زیست کشور عزیزمان ایران بر داریم.

من به مقدار زیر حمایت می‌کنم

تومان
تومان

0 حامی در این ماه حمایت کرده‌اند

پاداش خود را انتخاب کنید:

15,000 تومان - نمایش نام حامی در لیست حامیان در سایت

این پاداش شامل ذکر نام حامی در سایت به عنوان حامی مالی طرح


تعداد بی نهایت
50,000 تومان - لوح تقدیر

ارسال لوح تقدیر به حامی مالی طرح و ذکر نام در بخش حامیان مالی سایت


تعداد بی نهایت